Zdrowy uśmiech to Twoja wizytówka!

Zdrowy uśmiech na całe życie – Profilaktyka z Troską o Twój Uśmiech

Czy marzysz o zdrowych, białych, lśniących zębach?

W centrum stomatologii DENTAL ART nie tylko spełnimy Twoje marzenie o pięknym uśmiechu, ale przede wszystkim zadba o zdrowie Twoich zębów! Nasz doświadczony zespół lekarzy stomatologów angażuje się w opiekę stomatologiczną z pełnym zaangażowaniem, oferując jednocześnie indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod i technologii, świadczymy kompleksową opiekę stomatologiczną, z naciskiem na leczenie zachowawcze.

Stomatologia zachowawcza jest dziedziną, która stale się rozwija. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, lekarze stomatolodzy są w stanie osiągać spektakularne efekty, które pozwalają pacjentom odzyskać zdrowe i estetyczne uzębienie.

Kładziemy duży nacisk na wyeliminowanie bólu i dyskomfortu, które mogą być związane z zabiegami. Naszym celem jest nie tylko skuteczne leczenie, ale także zapewnienie Państwu spokoju i pewności, że oddajecie swoje zdrowie w ręce specjalistów.

 

UMÓW WIZYTĘ

stomatologia zachowawcza

Demineralizacja szkliwa i ubytki to problemy, z którymi często borykają się pacjenci. Stomatologia zachowawcza pozwala na skuteczne rozwiązanie tych problemów. Nieleczona próchnica może prowadzić do utraty zęba, a także mieć negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu, prowadząc do stanów zapalnych nerek i serca, reumatoidalnego zapalenia stawów czy nawet sepsy.

Postępująca próchnica może spowodować także zapalenie ozębnej, które objawia się silnym bólem i obrzękiem. Wystarczy jeden chory ząb, aby zarazić próchnicą pozostałą, zdrową część uzębienia.

W obszarze stomatologii zachowawczej w centrum stomatologii Dental Art świadczymy następujące usługi:

  • Profilaktyka próchnicy – obejmuje edukację pacjenta w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej, a także stosowanie środków fluorujących, które wzmacniają szkliwo zębów.

  • Leczenie próchnicy – polega na usunięciu ubytku próchnicowego i uzupełnieniu go materiałem wypełniającym. Materiały wypełniające mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak kompozyt czy ceramika.

  • Protetyka stomatologiczna – polega na odbudowie zębów, które są uszkodzone lub zniszczone. Protetyka stomatologiczna może obejmować takie zabiegi, jak zakładanie koron, mostów czy protez.

Oprócz wspomnianych działań związanych z profilaktyką i leczeniem ubytków, stomatologia zachowawcza obejmuje również inne zabiegi mające na celu poprawę stanu uzębienia oraz jamy ustnej. Zalicza się do nich wypełnienie czasowe, szynowanie rozchwianych zębów, rekonstrukcję zębów materiałami światłoutwardzalnymi. U pacjentów, u których zdiagnozowano poważniejsze ubytki stosuje się Inleye i onleye, czyli nakładki w kształcie zęba nakładane bezpośrednio na jego pozostałości. Pomagają one wzmocnić oraz skutecznie ochronić pozostałe struktury zęba. Specjalista w tym przypadku musi przygotować wycisk uszkodzonego zęba, na postawie którego w laboratorium zostaje stworzona identyczna korona.

Ze stomatologii zachowawczej mogą skorzystać osoby w każdym wieku, które są narażone na rozwój próchnicy.
Najczęściej z zabiegów tych korzystają osoby, które:

  • Nie przestrzegają prawidłowej higieny jamy ustnej.

  • Mają skłonność do próchnicy.

  • Używają cukierniczych produktów i napojów.

  • Cierpią na choroby przyzębia.


Konsultacja przed zabiegiem

Przed każdym zabiegiem stomatologii zachowawczej należy przeprowadzić konsultację z lekarzem dentystą. Konsultacja pozwoli lekarzowi dentyście ocenić stan uzębienia pacjenta i zaproponować indywidualny plan leczenia.

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu stomatologii zachowawczej zależy od rodzaju zabiegu, który jest wykonywany. W większości przypadków zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu

Po zabiegu stomatologii zachowawczej należy przestrzegać zaleceń lekarza dentysty. Zalecenia te mogą dotyczyć między innymi higieny jamy ustnej, diety czy unikania niektórych czynności.

Zapobieganie próchnicy poprzez regularne wypełnianie drobnych ubytków oraz zabiegi profilaktyczne jest znacznie tańsze niż leczenie zaawansowanej próchnicy, wymagającej interwencji chirurgicznej lub endodontycznej.

stomatologia zachowawcza

Sytuacje bardzo nagłe

W sytuacjach bardzo nagłych (ból, złamanie zęba, utrata wypełnienia) Proszę nas poinformować pozostawiając numer telefonu, Postaramy się Państwa przyjąć w najkrótszym możliwym w czasie.

Leczenie zębów pod mikroskopem LEICA

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem

Bezbolesne usuwanie zębów

Metoda ultradźwiękowa

Zdjęcia pantomograficzne tomografia komputerowa 3D

Konsultacje i leczenie implantologiczne oraz implantoprotetyczne

Stosujemy implanty i materiały renomowanych marek: dentsply friadent oraz noble

Our staff speaks English

We welcome customers abroad to visit us.