Tomografia CBCT z Pantomografem Orthophos XG 3D

Odkryj Precyzję i Nowoczesność w Opiece Stomatologicznej

Spójrzmy Głębiej: Pełna precyzja, kompleksowa ocena, twoje zęby pod kontrolą.

Wiedza rodzi precyzję – Kompleksowa opieka pacjenta 

Przejrzysty obraz zdrowego uśmiechu! Nasza diagnostyka rentgenowska to klucz do kompleksowej oceny stanu Twojej jamy ustnej. Precyzyjne badania z użyciem najnowocześniejszych technologii pozwolą nam zobaczyć więcej, planować leczenie z dokładnością i dbać o Twój uśmiech jak nigdy dotąd. Zaufaj nam, dbaj o swój uśmiech profesjonalnie!

Dla pełnej troski o zdrowie jamy ustnej i idealnie dopasowanego leczenia, w Dental Art wykraczamy poza standardowe procedury. Nasza diagnostyka to nie tylko wywiad medyczny i badanie wewnątrzustne z użyciem mikroskopu, ale także precyzyjne badania radiologiczne. Bezpieczeństwo naszych pacjentów to priorytet, dlatego nasze urządzenia radiologiczne emitują minimalną ilość promieniowania jonizującego.

 

UMÓW WIZYTĘ

tomografia i diagnostyka RTG

Pełna diagnostyka rentgenowska w jednym miejscu

Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem, aparatem pantomograficznym ORTHOPHOS XG 3D READY/CEPH – to urządzenie do wykonywania zdjęć rentgenowskich (pantomograficznych) oraz zdjęć przylegających wewnątrzustnych systemem radiowizjografii cyfrowej.

Urządzenie to jest podstawą do dokładnej diagnozy, szczególnie w przypadkach o zwiększonym stopniu trudności. Wykorzystujemy je również do wykonywania zdjęć pacjentów z nieprawidłowościami zgryzu.

Bardzo ważne jest, że proces pozycjonowania pacjenta jest całkowicie zautomatyzowany, co eliminuje możliwość popełnienia błędu podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich.

Nasz aparat rentgenowski do zdjęć przylegających wewnątrz ustnych umożliwia klarowne obrazy zębów w technice kąta prostego. Ale to, co naprawdę wyróżnia naszą diagnostykę, to nowoczesne urządzenie – aparat pantomograficzny ORTHOPHOS XG 3D READY/CEPH. To zaawansowane urządzenie do wykonywania zdjęć rentgenowskich (pantomograficznych) oraz zdjęć przylegających wewnątrzustnych, wykorzystujące system radiowizjografii cyfrowej.

Dzięki temu urządzeniu, nasza dokładna diagnoza staje się kluczowa, zwłaszcza w przypadkach o zwiększonym stopniu trudności. Wykorzystujemy je także do wykonywania zdjęć pacjentów z nieprawidłowościami zgryzu. Co istotne, proces pozycjonowania pacjenta jest całkowicie zautomatyzowany, eliminując ryzyko błędów podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich.

Na czym polega diagnostyka RTG?

RTG zębów to technika obrazowania, która wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie (inaczej zwane promieniowaniem X). Jest to badanie radiologiczne, które nazywane jest potocznie „prześwietleniem”. W trakcie badania promienie rentgenowskie wnikają do organizmu i napotykają różne przeszkody, takie jak kości, tkanki i narządy. Każde z nich posiada różną gęstość, a co za tym idzie – w różnym stopniu absorbuje promieniowanie. W ten sposób powstaje obraz prześwietlanych tkanek.

Badanie RTG zębów należy do nieinwazyjnych metod badań obrazowych. Pozwala ono na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w budowie prześwietlanych tkanek. Uwidacznia zarówno stan zębów, ich budowę, jak i liczbę kanałów korzeniowych w zębie. Badanie to jest niezwykle pomocne przy diagnostyce stanów zapalnych, a także chorób miazgi i przyzębia. RTG zębów jest badaniem krótkotrwałym, bezbolesnym i nie wymaga ono szczególnego przygotowania ze strony pacjenta.

Zaufaj nam, gdyż dbamy nie tylko o jakość leczenia, ale także o bezpieczeństwo i komfort każdego pacjenta. Odkryj tajemnice swojego uśmiechu z Centrum Stomatologii Dental Art!

tomografia i diagnostyka
dentysta stomatolog jaworzno diagnostyka rtg

Sytuacje bardzo nagłe

W sytuacjach bardzo nagłych (ból, złamanie zęba, utrata wypełnienia) Proszę nas poinformować pozostawiając numer telefonu, Postaramy się Państwa przyjąć w najkrótszym możliwym w czasie.

Leczenie zębów pod mikroskopem LEICA

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem

Bezbolesne usuwanie zębów

Metoda ultradźwiękowa

Zdjęcia pantomograficzne tomografia komputerowa 3D

Konsultacje i leczenie implantologiczne oraz implantoprotetyczne

Stosujemy implanty i materiały renomowanych marek: dentsply friadent oraz noble

Our staff speaks English

We welcome customers abroad to visit us.